Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Черно море Порт Варна спря лошата серия срещу Левски 2014
Автор: Екип Varna24.bg 08:39 / 24.12.2015Коментари (0)586
Черно море Порт Варна победи категорично Левски 2014 с 87:62. Варненци се откъснаха напред още в началото на срещата и през цялото време увеличаваха разликата. Така те записаха успех след две поредни загуби и вече са с актив 7-5. "Сините" пък остават твърдо на седмо място с 4-8. В следващия кръг, който е и последен за календарната година, "моряците" гостуват на Академик Бултекс 99, а Левски 2014 посреща Спартак Плевен.

Петимата титуляри на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен с 21 точки беше Николай Стоянов, а 14 добави капитанът Пламен Алексиев.

За Левски 2014 13 точки и 5 асистенции записа Венцислав Петков, а по 12 отбелязаха Евгени Хаджирусев и Алекс Симеонов.

"Изключително лошо начало за нас с 16 грешки през първото полувреме. Явно това е вече рецидив и трябва да обърнем сериозно внимание. Всеки мач стартираме изключително лошо, слабо и притеснени и уплашени. Не мога да си обясня на какво се дължи това. Позволихме на домакините да вземат комфортна преднина. Опитахме се да се приближим до тях през второто полувреме. Свалихме разликата до 16-17 точки. След това отново допуснахме две елементарни грешки, които бяха наказани с контраатака, с което отново се достигна до 20 точки разлика. Отсавам грешките на липсата на опит у състезателите ни. Играем с изключително млад състав. Не ми се иска това да е оправдание. В поредица от мачове сценарият е същият. Притеснително е, че основни играчи също изневериха и направиха много глупави грешки. Ще направим анализ на мача и в следващия се надявам да покажем съвсем различно лице", коментира след мача треньорът на "сините" Николай Господинов.

"Като за последен домакински мач за годината съм много доволен. Изиграхме хубав мач с настроение. Оценявам младостта на нашия противник. Изключително съм доволен от представянето ни", каза наставникът на Черно море Порт Варна Спас Натов.