Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Чех спечели първия мач в София
Автор: Екип Varna24.bg 15:51 / 01.02.2016Коментари (2)894
©
Лукаш Росол спечели първия мач от дебютното издание на Garanti Koza Sofia Open. 30-годишният чех стигна до пълен обрат в двубоя си с Робин Хаасе и се наложи с 3:6, 6:3, 6:4 след близо два часа игра на централния корт в "Арена Армеец". Първият сет бе решен от един пробив, дело на Хаасе в шестия гейм.

Втората част също започна с брейк на сметката на холандеца, но след това Росол успя да вземе три последователни игри, в това число два пробива, с които поведе с 3:1. До края на сета чехът не трепна при свой начален удар и изравни резултата - 3:6, 6:3.В решаващия трети сет Росол успя да направи пробив за 5:4, след като приключи гейма с два страхотни уинъра от форхенд.

Сервирайки за мача Росол спечели подаването си на 0 и си гарантира място на осминафиналите, където ще срещне победителя от двубоя Мартин Клижан (Словакия, №7) - Александър Лазов (България). Росол не само спечели първия мач в София, но и първия на турнир в Европа от началото на сезон 2016 в мъжкия тенис.