Черно море разгорими Интер на "Балчик къп"
Автор: Екип Varna24.bg 16:19 / 12.02.2016Коментари (0)1396
© chernomorepfc.bg
Черно море записа третата си победа в предварителна група А на турнира "Балчик къп". В последната си среща от групата елитният тим надделя над Интер /Плачидол/ с 4:0.

През първата част Черно море бе по-активният отбор и успя да създаде няколко голови ситуации. Елитният тим откри резултата в 31-та минута. Андреас Васев проби по десния фланг и центрира, а Иван Маркович от няколко метра засече топката за 1:0. В 36-та минута Илиян Неделчев можеше да удвои преднината на Черно море, но след удара му топката попадна в ръцете на вратаря на Интер Християн Христов. В 45-та минута Валентин Йосков засече с глава топката след центриране отдясно, но тя излезе в аут. За първото полувреме играчите на Интер имаха две възможности, но и при двете не успяха да нанесат удар към вратата на Черно море.

В 47-та минута Бакари можеше да вкара нов гол за Черно море, но след удара му от границата на наказателното поле топката премина на сантиметри от страничната греда на вратата на Интер. В 62-та минута Черно море реализира втори гол. След центриране отляво от корнер Бакари отклони топката към вратата, а Тодор Паланков от 1-2 метра вкара за 2:0. В 67-та минута Черно море вкара трети гол. Бакари стреля опасно, топката отскочи от гредата на вратата на Интер, а притичалият Матиас Курьор вкара за 3:0. В 69-та минута Матиас Курьор се възползва от лошо изчистена топка и отбеляза четвъртия гол за Черно море.

В другия мач от групата Дунав /Русе/ победи Балкан /Ботевград/ с 6:1. За русенския тим се разписаха Йордан Димитров на два пъти, Мартин Ковачев, Ангел Здравчев, Георги Чакъров и Диян Лозев. За Балкан голът вкара Райко Влъчков.

След изиграването на всички мачове от групата Черно море е с пълен актив от 9 точки и ще спори на финала. Дунав са втори с 4 точки, Балкан е на третото място с 3 точки, а Интер е на четвъртото място с 1 точка

Утре турнирът продължава с последните две срещи от група Б. От 14.00 часа в Балчик домакините от Черноморец и Локомотив /Горна Оряховица/ излизат в пряк спор за първото място в групата, а от 13.00 часа в курорта "Албена" играят Септември /Тервел/ и Ботев /Враца/.