Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Пиронкова влезе в основната схема в Дубай след тежка битка с германка
Автор: Екип Varna24.bg 13:33 / 15.02.2016Коментари (0)702
©
Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова преодоля квалификациите и се класира в основната схема на турнира на твърди кортове в Дубай (ОАЕ) с награден фонд 2 милиона долара. Пиронкова се наложи над поставената под номер 2 в пресявките Ана-Лена Фридзам (Германия) с 5:7, 7:5, 6:3 след 2:11 часа игра.

28-годишната пловдивчанка загуби първия сет, след като допусна решаващ пробив в 11-ия гейм. Във втората част 93-ата в света българка пропиля аванс от 4:1, а при 5:4 Фридзам сервираше за мача, но не успя. При 5:5 Пиронкова измъкна подаването си от 15:40, а веднага след това проби, за да изравни резултата. Пловдивчанката реализира ранен пробив в решаващата трета част, след което продължи серията си на шест поредни гейма, за да поведе с 3:0, а до края не даде шансове на 55-ата в класацията на WТА германка.

Така Пиронкова заработи 25 точки за световната ранглиста и 10 950 долара. Българката ще играе по-късно днес и в първия кръг от надпреварата на двойки. Тя и Фатма Ал Набани (Оман), които се включиха с "уайлд кард", ще срещнат китайския дует И-Фан Сюй и Сайсай Чжън.