Спартак (Пд) обърна 17-годишните "моряци“ под моста
Автор: Екип Varna24.bg 15:08 / 13.04.2016Коментари (0)1382
© Пресслужба Черно море
Юношите-младша възраст на Черно море отстъпиха с 1:2 на пловдивския Спартак в среща от 27-ия кръг на Елитната ни футболна група до 17 години.

Първото полувреме на срещата не предложи особено зрелище на около стотината привърженици на стадиона под Аспарухов мост, като положенията липсваха и пред двете врати.

След почивката "моряците" излязоха сякаш преобразени и показаха активност в началото на частта, въпреки кадровите проблеми, които ги тормозят.

Това доведе и до попадение във вратата на гостите, дело на Мартин Станков, който се разписа в 54-та минута. Попадението обаче сякаш успокои варненци, които намалиха оборотите и впоследствие бяха наказани.

Само две минути, след като бяха повели в резултата, домакините допуснаха изравняване при една контраатака и последвала груба колективна грешка в отбрана.

С наближаването края на двубоя "моряците" се впуснаха в атаки, но контрите на пловдивчани носеха сериозни заплахи и се наложи вратарят Иван Дюлгеров да спасява своите на няколко пъти.

В крайна сметка стражът на варненци нямаше какво да направи в 76-ата минута, когато Спартак (Пловдив) отбеляза, за да се поздрави с трите точки.