Най-после! Черно море изстрада първа победа на "Тича" от половин година
Автор: Екип Varna24.bg 19:04 / 23.04.2016Коментари (0)946
Отборът на Черно море най-после спечели домакинска победа на "Тича". След 6-месечно чакане "моряците" надделяха над Славия с 3:2 в първия мач от 30-ия кръг на "А" група.

Траян Траянов и на два пъти резервата Бакари бяха точни за варненци. Борислав Балджийски и Димитър Пиргов пък се разписаха за "белите".

"Моряците" поведоха още в 6-ата минута, когато капитанът Георги Илиев центрира от корнер и Траян Траянов засече с глава за 1:0.

Само 10 минути по-късно Борислав Балджийски изравни резултата. Това стана след атака на Ивайло Димитров, който центрира в малкия пеналт на варненци и Балджийски засече с гърди от самата голлиния - 1:1.

В 37-ата минута Славия стигна до пълен обрат в резултата. Това стана след попадение на Димитър Пиргов, който се извиси в наказателното поле и засече с глава центриране на Балджийски от фаул - 1:2.

В 56-ата минута Черно море се върна в двубоя с изравнително попадение. Матиа Курьор изведе по перфектен начин Бакари и влезлият като резерва нападател прехвърли технично вратаря Марио Кирев за 2:2.

В 64-ата минута Симеон Райков беше близо до обрата. Негов удар от границата на наказателното поле беше избит с една ръка от Марио Кирев.

Четири минути по-късно Славия пропусна златна възможност да поведе в резултата. Димитър Пиргов шутира от вратарското поле, но топката срещна напречната греда.

В 72-ата минута Симеон Райков за втори път пропусна от изгодна ситуация. Нападателят отправи изстрел от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от гредата.

В 82-ата минута Бакари се превърна в герой за "моряците" с втория си гол в мача. Тодор Паланков центрира в наказателното поле и Бакари, падайки, прати топката в мрежата за 3:2.

Черно море: Георги Китанов, Педро Еуженио (46- Тодор Паланков), Траян Траянов, Пламен Николов, Михаил Венков, Марк Клок, Бекир Расим (46- Бакари), Даниел Георгиев, Георги Илиев, Симеон Райков (85- Владислав Романов), Матиас Курьор.

Славия: Марио Кирев, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Омар Абуд, Яник Карабельов, Емил Мартинов, Емил Стоев (81- Диего Фераресо), Борислав Балджийски, Георги Йомов (71- Калоян Кръстев), Ивайло Димитров.