Спортните новини: Днес (2) | Вчера (1)
"Гранд Про“ спечели шампионската титла по футзал
Автор: Екип Varna24.bg 18:37 / 08.05.2016Коментари (0)1043
© БФС
Отборът на "Гранд Про" (Варна) спечели шампионската титла от Държавното първенство по футзал за сезон 2015-16 г.

Това стана факт, след като варненският тим победи и във втория финал своя съперник за титлата "Левски София Запад", като този път го стори с 5:2 (вчера тимът на "Гранд Про" се наложи с 7:6 след изпълнение на дузпи.

Както и в първия финал, двата отбора направиха интересен и равностоен мач, на който се насладиха зрителите в зала "Орловец" в Габрово.

Варненци поведоха с 2:0 до 12-ата минута, с головете на Веселин Геренски и Александър Степич. Така завърши и първата част.

Малко след началото на втората част Георги Карагеоргиев направи резултата 3:0 и респективно задачата на "Левски София Запад" за обрат много трудна. В 30-ата минута Даниел Несторов даде надежда на "сините", а две минути по-късно капитанът Койчев намали разликата в резултата до 2:3.

Само за две минути обаче, Димитър Петев и Ненад Райчич вкараха два гола за да решат срещата в полза на "Гранд Про", оформяйки крайното 5:2.

Състави:

"Левски София Запад": Андреев, Тодоров, Цветанов, Койчев/ Димитров, Стойков, Василев, Костов, Здравков, Шутев, Добринов, Марков, Несторов.

"Гранд Про" (Варна): Иванов, Карагеоргиев, Пантев, Колев/ Петев, Герасимов, Геренски, Никулич, Димов, Димитров, Хаджиев, Степич, Райчич.

В мача за трето място "УНСС" (София) надделя с 9:8 след изпълнение на дузпи над "МФК МАГ" (Варна) (2:2 в редовното време).

Димитър Цветанов вкара два гола за варненския отбор в рамките на една минута (36-ата минута) за да изравни резултата, а това означаваше че, мачът трябваше да бъде решен от изпълнение на дузпи, защото преди това Юли Дермански и Красен Вълков се бяха разписали за "УНСС" през първата част.