Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Изключително нелепа загуба на Черно море в Монтана
Автор: Екип Varna24.bg 19:55 / 10.05.2016Коментари (0)1269
© Varna24.bg
Черно море допусна изключително нелепа загуба с 2:3 като гост на Монтана в мач от 32-ия кръг на "А" група. Попаденията за варненци отбелязаха Симеон Райков в 30-ата минута и Матиа Курьор в 82-ата от дузпа. Домакините изковаха успеха в добавеното време.

По този начин възпитаниците на треньора Никола Спасов останаха на 6-о място във временното класиране с актив от 35 точки.

Първата опасна атака в мача бе за домакините. В 9-ата минута Иван Коконов изскочи сам срещу Георги Китанов, но вратарят на "моряците" спаси.

Пет минути по-късно последва и възможност за Черно море. След центриране отдясно топката попадна в Георги Илиев, но ударът на капитана бе слаб и вратарят Христо Иванов се намеси безпроблемно.

В 19-ата минута Курьор бе изведен зад отбраната на Монтана, но далечният му удар мина покрай гредата в аут.

Така се стигна до 28-ата минута, когато Монтана откри резултата. Оливие Боне и Сергей Георгиев направиха двойно подаване покрай Михаил Венков. Последва центриране успоредно на голлинията и Иван Коконов засече от един метър с крак за 1:0.

Само две минути по-късно обаче Черно море се върна в мача с изравнителен гол. Тодор Паланков центрира в наказателното поле, където Симеон Райков засече с левия крак от воле за 1:1.

В 37-ата минута защитникът на домакините Йордан Тодоров задържа за фланелката Владислав Романов в наказателното поле, но съдията Георги Кабаков не се престраши да отсъди дузпа.

Десет минути след почивката Монтана отново излезе напред в резултата. Иван Минчев изведе отлично Иван Коконов, който стреля силно, но ударът му бе избит от Георги Китанов. Отскочилата топка обаче попадна в Иван Стоянов, който направи успешна добавка за 2:1.

В 82-ата минута Пламен Николов бе фаулиран от Георги Ангелов в наказателното поле на Монтана и съдията отсъди дузпа. Точен от бялата точка бе Матиа Курьор за 2:2.

Две минути преди края Атанас Илиев от домакините прати топката в мрежата, но при подаването той бе в засада и голът бе отменен.

Така се стигна до 92-ата минута, когато Атанас Илиев отново опъна мрежата зад Китанов за окончателното 3:2. Това стана след центриране на Петър Атанасов, при което Кулибали отигра комично и не успя да изчисти топката, подарявайки я в краката на Илиев.