Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Черно море нанесе първа загуба на Сливен - 3:0, изпуска още попадения
Автор: Екип Varna24.bg 16:49 / 01.11.2008Коментари (0)2461
© Impact Press Group
Черно море победи с 3:0 Сливен в двубой от 11-ия кръг на "А" група. Загубата е първа за сливналии от началото на шампионата. Варненци изнесоха много силен мач и изпуснаха да победят с още по-убедителна разлика.
Още в петата минута домакините поведоха в резултата. Страхотна комбинация с едно докосване, в която участваха Милен Петков, Сашо Александров-Кривия и Георги Илиев изведе Йордан Юруков на стрелкова позиция и той с диагонален удар вкара четвъртото си попадение в шампионата. В 17-ата минута Кривия изпълни отлично фаул и неговият съименник от защитата направи 2:0. Любопитното е, че проектонационалът се разписа с глава, въпреки че малко преди това получи аркада и доигра мача бинтован. Четири минути по-късно Миро Манолов бе изведен сам по левия фланг на атаката на Черно море, направи опит за центриране, но топката се спря в ръката на Стефан Киков, заради което реферът Христо Ристосков свири дузпа. Зад топката застана Кривия, но Здравко Чавдаров спаси удара му. До почивката Георги Илиев отправи два много добри далечни удара към противниковата врата, но не можа да се разпише, а гостите почти не минаваха центъра. Варненци стартираха добре през второто полувреме. В 53-ата минута на терена се появи аржентинският нападател Адриан Фернандес. Четвърт час след появяването си в игра гаучосът бе изведен абсолютно сам срещу Чавдаров от Кривия. Той излъга вратаря, но се засуети и топката му бе отнета. Това и още няколко отигравания на Фернандес доведе до недоволството на публиката, която обаче в 86-ата минута го аплодира. Аржентинецът напредна в наказателното поле, където бе спънат и Ристосков за втори път посочи бялата точка. Нападателят сам взе топката и реализира отсъдената дузпа за крайното 3:0. В края на мача Танко Дяков получи неприятна контузия в глезена.

Черно море - Сливен 3:0

Черно море: Илчев, Периш, Александров, Дяков, Лазаров, Андре (53 Фернандес), М. Петков (78 Д. Георгиев), Илиев, Юруков, Александров-Кривия, Манолов (62 Стоянов)
Сливен: Чавдаров, К. Стоянов, Ямуков, Киков (76 Бакалов), Ив. Янев, К. Янев (66 Велев), Петров, Кокалджиев (21 Зафиров), Въндев, Ив. Стоянов, Миндев
Голмайстори: Юруков (5), АЛександров (17), Фернандес (86 дузпа)
Жълт картон: Дяков
Съдия: Христо Ристосков