Черно море с бойко реми на "Армията"
Автор: Екип Varna24.bg 17:25 / 08.11.2008Коментари (0)1489
© Gong.bg
Черно море изигра изключително добър двубой и завърши 1:1 с шампионите ЦСКА, като гост в София. Домакините успяха да поведат в резултата, но с точно попадение на Миро Манолов "моряците" си тръгнаха с точка от "червените".

Двата отбора си размениха по една греда преди почивката, но голове не паднаха. Черно море започна срещата по-добре и след грешка на Иван Иванов в 9-ата минута Мирослав Манолов приблизително от точката на дузпата стреля в гредата на Беконо. Постепенно ЦСКА пое инициативата и въпреки бавното темпо успя да осъществи няколко опасни атаки. При една от тях от около 12-13 метра Маркиньос нацели страничния стълб на Карамфил Илчев, а при добавката по диагонала на Здравко Лазаров топката бе изчистена от голлинията.

В 55-ата минута уникална грешка на Беконо доведе до голово положение пред неговата врата, но Йордан Юруков не можа да се възползва и стреля над вратата. В 66-ата минута обаче ЦСКА все пак стигна до попадение. Здравко Лазаров изпълни остро пряк свободен удар, топката намери Тодор Янчев и капитанът опъна мрежата зад Илчев. Радостта на домакините обаче не продължи дълго. Още в 72-ата минута "армейската" отбрана не успя да се подреди добре при центриране на Сашо Александров от фаул и бившият цесекар Мирослав Манолов с глава изравни за 1:1.

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 1:1 (0:0)

1:0
Янчев 67
1:1 Манолов 72

ЦСКА: Беконо, Виданов (60-Удоджи), Котев (47-Бранеков), Иванов, Машадо, Янчев, Морозс, Тодоров, Маркиньос, Лазаров (73-Гунлаугсон), Тошев (Велинов, Да Коща, Тонев)

ЧЕРНО МОРЕ: Илчев, Юруков, Лазаров (68 Стоянов), Илиев, Периш, Дяков, Александров, Петков, Александров-Кривия, Манолов (89-Фернандес), Андре (Хмарук, Домакинов, Георгиев, Фернандес, Димов)

СЪДИЯ: Георги Игнатов

СТАДИОН: "Българска армия", София - 1400 зрители