Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Черно море излезе начело след победа над Пирин
Автор: Екип Varna24.bg 07:50 / 01.08.2016Коментари (0)1057
© ОФК Пирин
Черно море победи Пирин с 3:1 като гост в мач от първия кръг на новосформираната първа професионална лига. Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Владислав Златинов (26) бе точен за "орлетата", а головете за варненци бяха дело на капитана Георги Илиев (37-дузпа, 69) и Марек Кузма (61).

Успехът изкачи "моряците" на първо място във временното класиране, докато Пирин остана на последното.

Първата сериоза опасност в мача бе в 16-ата минута, когато капитанът на Черно море Георги Илиев центрира от корнер в наказателното поле на домакините. Там Пламен Николов засече с глава, но топката срещна тялото на Башлиев и излезе в нов корнер.

Пет минути по-късно Пирин също пропусна. Тони Тасев центрира към Златинов, който пробва задна ножица и се размина с топката. Тя обаче пак стигна до него, след като Ондрей Сукуп не успя да я овладе и последва пас към Благов, чийто шут обаче бе блокиран.

В 26-ата минута Пирин откри резултата след изключително куриозен гол. Това стана, след като Башлиев опита пас по трева към Златинов. Сукуп и вратарят Александър Чанович обаче не се разбраха и в опита си да изчисти бранителят на Черно море уцели Златинов, а рикошетът прати топката в мрежата за 1:0. Това бе попадение №50 за Владислав Златинов в "А" група.

Малко след гола Черно море беше близо до изравняване, но Пламен Николов пропусна идеална възможност след центриране на Георги Илиев от ъглов удар.

Все пак равенството бе възстановено в 37-ата минута. Михаил Венков центрира към наказателното поле на Пирин, където топката срещна ръката на Башлиев. Реферът отсъди дузпа, а точен от бялата точка бе капитанът на Черно море Георги Илиев за 1:1.

В началото на второто полувреме футболистите на Пирин имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от главния съдия Станислав Ставров. Сукуп си помогна с двете ръце, за да задържи Стилиян Николов в наказателното поле, но не последва сигнал от рефера.

Това поизнерви домакините и се стигна до чести накъсвания на играта заради нарушения и от двата отбора.

В 61-ата минута гостите поведоха в резултата. Георги Илиев центрира от корнер на първа греда, където Марек Кузма засече с глава в мрежата зад Аргилашки за 1:2.

Интригата в мача бе убита в 69-ата минута, когато капитанът на Черно море Георги Илиев вкара за крайното 1:3. Това стана след пробив и асистенция на Кузма.

В 81-ата минута защитникът на Пирин Башлиев стреля от движение, но топката срещна страничната греда и се удари в гърба на Чанович, за да излезе в корнер.

Пирин: Георги Аргилашки, Кристиян Кощрна, Румен Сандев, Стилиян Николов, Александър Башлиев, Орлин Старокин (74- Костадин Ничев), Тодор Траянов (74- Антон Костадинов), Димитър Благов (78- Кирил Грозданов), Тони Тасев, Владислав Златинов, Станислав Костов.

Черно море: Александър Чанович, Михаил Венков, Даниел Златков, Пламен Николов, Ондрей Сукуп, Александър Цветков, Тодор Паланков, Георги Илиев, Уго Секо (70- Ян Малик), Владислав Романов (60- Иван Коконов), Марек Кузма (86- Георги Андонов).