Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Чудесен Бакари остави "моряците" на върха в класирането
Автор: Екип Varna24.bg 21:56 / 14.08.2016Коментари (0)1114
© ПФК Черно море
Черно море завърши 2:2 като гост на Локомотив Горна Оряховица в мач от 3-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят се игра на на стадион "Локомотив" в пловдивския парк "Лаута". Равенството позволи на "моряците" да останат на първо място във временното класиране с актив от 7 точки.

В герой за варненци се превърна влезлият на смяна Бакари, който отбеляза и двете попадения в рамките на 3 минути.

Черно море пропусна невероятен шанс да открие резултата в 28-ата минута. Тогава Марек Кузма се възползва от грешка на символичните домакини и остана сам срещу Стефано Кунчев, но вратарят отрази удара му.

Минута по-късно се отвори добра възможност и за Уго Секо, но той реши да комбинира и сбърка.

Локомотив откри резултата в 38-ата минута. Милен Желев центрира в наказателното поле на Черно море, където капитанът Красен Трифонов засече с глава за 1:0.

В началото на второто полувреме варненци направиха още един пропуск чрез Траян Траянов. След това вратарят на Локо спаси силен шут на Марек Кузма.

Мачът изглеждаше решен в 65-ата минута, когато Локо (ГО) удвои резултата. Красен Трифонов центрира в наказателното поле, а вратарят Александър Чанович направи груба грешка и Янаки Смирнов прати топката в мрежата зад гърба му за 2:0.

Последва нов пропуск на Уго Секо, чийто удар бе спасен за пореден път от Стефано Кунчев.

Черно море се върна в двубоя в 73-ата минута. Уго Секо центрира в пеналта, а появилият се на смяна Бакари засече с глава за 2:1.

Три минути по-късно при подобна ситуация дойде и изравняването. Този път Георги Илиев центрира от фаул, а Пламен Николов продължи с глава към Бакари, който също с глава вкара от близо за 2:2.

Имаше време дори за пълен обрат. В 84-ата минута след центриране от корнер Пламен Николов засече с глава, но Стефано Кунчев спаси.

"Моряците" останаха с човек по-малко в 85-ата минута, когато Траян Траянов бе изгонен за втори жълт картон заради нарушение срещу Милен Желев.

Минута преди края футболист на Локо прати топката в мрежата, но реферът правилно отмени попадението заради засада.