Тежка загуба за "моряците" от Ботев (Пд)

10:22 / 21.08.2016
1585
Във 2-ия кръг на Елитната футболна група до 19 години юношите старша възраст на Черно море допуснаха тежка загуба при гостуването си на Ботев Пд с 2:5 . Домакините започнаха отлично и още до 15-ата минута вече водеха с 2:0 на базата в Коматево.

В 26-ата Емил Янчев върна за кратко интригата , но след грешка в отбраната на варненци се стигна до ново попадение на канарчетата от дузпа. Малко преди почивката Ертан Томбак отново върна шансовете за моряците с хубав гол.

През 2-ото полувреме гостите се опитаха да направят обрат, но бяха наказани след две бързи контри . Пред клубния сайт наставникът на черноморци Тодор Каменов изрази недоволството си от многото груби индивидуални грешки в защита , които са се оказали решаващи за крайният изход.

Черно море 19: Иван Дюлгеров, Ертан Томбак, Стоян Илиев /30-Румен Касабов/, Николай Николаев, Добромир Добрев, Светослав Павлов /60-Владислав Георгиев -75 Валери Атанасов/, Мартин Станков, Емил Янчев, Калоян Диев /30-Илиан Илиев/, Слави Славов, Валентин Йосков.

В първата си контрола от лагера в Сливен родените през 2002 година юноши на Черно море, водени от Николай Кънчев, надиграха с минималното 1:0 сборния тим на Черноморец Поморие.

Точен за варненци бе Драгомир Радев, а след това неговите съотборници пропиляха няколко изгодни положения и пропуснаха да направят успеха си по убедителен.

В другите си две проверки от кампа моряците срещат Берое и Лудогорец.