Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Лудогорец се потруди срещу Черно море
Автор: Екип Varna24.bg 23:53 / 09.09.2016Коментари (0)1372
© ПФК Черно море
Лудогорец победи Черно море в мач от 6-ия кръг на Първа лига. Шампионите се наложиха с 3:1 над "моряците" на градския стадион в Каварна, където варненци домакинстват.

В първите минути опасности пред двете врати нямаше, макар и разградчани да държаха повече топката. Все пак в 32-ата минута се получи разбъркване пред вратата на Владо Стоянов, но националът и защитата пред него се справиха.

Само секунди по-късно пък Мисиджан и Марселиньо комбинираха добре, но ударът на бразилеца излезе в аут. След това пък Кафу бе изведен зад защитата на Черно море, прехвърли излезлия напред Чанович, но Траян Траянов изби от голлинията.

В 39-ата минута домакините поведоха в резултата. Михаил Венков центрира от ляво, а Хосе Паломино си вкара автогол, без да бъде пристиснат от футболист на "моряците".

Шампионите отговориха чрез Марселиньо, чийто удар бе избит от Чанович.

В самото начало на втората част Черно море можеше да поведе с 2:0, като Кузма шутира от около 20 метра, топката рикошира в Паломино и срещна горната греда.

В 57-ата минута логичното се случи и Лудогорец изравни. След хубава и многоходова акция, Мисиджан подаде към Йордан Минев, който свали за Вандерсон, а за бразилеца не бе проблем да реализира с десния крак - 1:1.

В 75-ата минута отборът на Георги Дерменджиев стигна до пълен обрат. Резервата Джоди Лукоки проби отлично от дясно и центрира към Марселиньо, който майсторски се измъкна от Траянов и Сукуп и с глава не остави шансове на Чанович - 2:1 за "орлите".

Малко след това Вандерсон изведе Джонатан Кафу зад защитата на варненци, той пое топката, преодоля Чанович и прати топката към празната врата. Там обаче Михаил Венков изби, а реферите дадоха и много спорна засада.

Крайното 3:1 оформи отново Марселиньо. След нова хубава атака в 85-ата минута, Вандерсон подаде към Кафу, изстрелът му бе блокиран от Траянов, но топката се озова в българския национал и той с десния крак я прати в мрежата на Черно море.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3

1:0 Паломино (39' авт.)
1:1 Вандерсон (57')
1:2 Марселиньо (75')
1:3 Марселиньо (85')

ЧЕРНО МОРЕ: Александър Чанович, Сукуп, Траян Траянов, Пламен Николов, Михаил Венков, Тодор Паланков (86- Иван Коконов), Цветков, Секо, Бубакар (64- Малик), Георги Илиев (91- Илиан Илиев), Кузма.

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Козмин Моци, Хосе Луис Паломино, Натанаел, Лукас Саша (77 - Кишада), Светослав Дяков, Върджил Мисиджан (66 - Лукоки), Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу (88 - Абел Анисе)

Григор Димитров е в Топ 5 на света по асове през годината
Живомир Добрев, "Комодор" (Варна): България може да влезе в Топ 10 на ватерпола в Европа!