Гонзо донесе успех на Черно море срещу Спартак (Варна)

17:39 / 10.11.2016
1805
Отборът на Черно море записа победа с 2:1 над Спартак (Варна) в зрелищен мач. Истинско дерби заформиха градските съперници в първия кръг от първенството за ветерани. Срещата се игра на стадион "Корабостроител" под Аспаруховия мост.

Марин Петров откри резултата за Спартак в 20-ата минута, а пет минути преди края на първата част Мартин Христов след великолепен пас на Тодор Каменов изравни. В 62-ата минута Каменов от пряк свободен удар уцели страничната греда, а малко след това Георги Иванов майсторски прехвърли вратаря от малък ъгъл, но топката бе избита от голлинията.

В 75-ата минута след центриране от корнер Гонзо, който дебютира за отбора на Черно море при ветераните, с глава реализира за 2:1, съобщава Спортал. Малко след попадението спартаклии реализираха гол, който бе отменен заради засада. Гостите оспорваха бурно решението на страничния съдия, но въпреки това голът не беше зачетен.

Две минути по-късно Димитър Илиев от Черно море получи втори жълт, респективно червен картон. Малко преди края Мартин Христов проби отдясно и насочи топката в далечния ъгъл, но тя срещна страничния стълб. Двубоят бе наблюдаван от Илиан Илиев, Тодор Паланков, Михаил Венков, Петьо Костадинов, Станислав Стоянов и други бивши и настоящи футболисти на Черно море.

Черно море - Спартак (Варна) 2:1