Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Тенисистка от "Тича" спечели турнир в София
Автор: Екип Varna24.bg 12:47 / 14.11.2016Коментари (0)998
© БФТенис
На кортовете на ТК "Диана" в София завърши квалификационният тенис турнир до 12 години по проекта "3Т - Тенис Тийм Талант" за 2017 г. В състезанието взеха участие осем момчета и осем момичета.

Първото място при девойките зае Джулия Златева (ТК Тича - Варна), която надделя в трисетов мач над Анастасия-Александра Николова (ТК Криси) със 7:5, 2:6, 6:4.

Шампион при момчетата след убедително представяне стана Адрияно Дженев (ТК Димитровград), който се наложи с 6:0, 6:1 над Димитър Пенчев (ТК Кристи).

Победителите бяха наградени от Пресиян Коев, отговорник "Развитие" към БФТ и Никол Горанова, директор на турнира. Съдиите в състезанието пък връчиха плакети на състезателите демонстрирали спортсменство като част от кампанията "Тенисът - честна игра 2".

Отличени бяха Ангела Ганева (ТК Кристи), Каталина Петрова (ТК 15-40), Дейвид Симеонов (ТК Кристи) и Павел Маринов (ТК Супер Спорт).