Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Черно море не успя да пречупи Пирин
Автор: Екип Varna24.bg 19:20 / 18.11.2016Коментари (0)2206
© ПФК Черно море
Черно море не успя да пречупи Пирин и двата тима завършиха 0:0 в мач от 14-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадиона в Каварна.

Така варненци запазиха третото си място в класирането, но вече имат 24 точки. Пирин пък вече е на 9-а позиция с актив от 15 точки.

Първото опасно положение в мача бе пред вратата на Пирин в 10-ата минута. Капитанът на домакините Георги Илиев шутира от пряк свободен удар, но топката срещна стената. Илиев направи добавка, но вратарят Костов улови.

Четвърт час по-късно Пирин също създаде положение. Тони Тасев пробва хубав удар от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от напречната греда.

В 35-ата минута изключителна грешка на Тодор Паланков едва не доведе до откриване на резултата. Халфът на Черно море сбърка и предостави топката на Тони Тасев в центъра на терена. Крилото на Пирин обаче не успя да се възползва по най-добрия начин и вместо да комбинира с Владислав Златинов, пробва изстрел. Топката рикошира в тялото на бранител на домакините, а опасността за Коварж премина.

В началото на второто полувреме Черно море изпусна най-чистото си положение до момента. След груба грешка в отбраната на Пирин Иван Коконов бе изведен отляво в наказателното поле на гостите. Последва пас към абсолютно непокрития Александър Цветков, но силният удар на халфа от пет метра попадна в обсега на Краси Костов, който спаси.

В 53-ата минута Георги Илиев центрира перфектно в пеналта, където обаче Михаил Венков не успя да засече топката.

В 65-ата минута на мача бе най-спорната ситуация, когато домакините от Черно море бяха ощитени. Стефан Станчев получи топката в наказателното поле и я прати в мрежата. Голът обаче бе отменен заради сигнал за засада на страничния съдия. Телевизионните повторения обаче показаха, че самият Станчев не бе зад отбраната на гостите в момента на подаването към него.

В 82-ата минута варненци направиха още един пропуск, този път чрез Кузма. Александър Цветков се пребори за топката със защитник на Пирин в наказателното поле, пусна пас към нападателя, който обаче стреля слабо и неточно покрай вратата.

СТАТИСТИКА:
Черно море - Пирин 0:0

Черно море: 31. Пржемисъл Коварж, 3. Даниел Георгиев, 22. Пламен Николов (62- 15. Траян Траянов), 5. Стефан Станчев, 4. Михаил Венков, 84. Тодор Паланков (46- 98. Валентин Йосков), 6. Александър Цветков, 7. Уго Секо, 13. Иван Коконов (80- 97. Николай Минков), 21. Георги Илиев (к), 29. Марек Кузма

Пирин: 76. Красимир Костов, 21. Александър Башлиев, 27. Костадин Ничев, 14. Стилиян Николов, 4. Кристиян Кощърна, 18. Юлиян Попев (к), 30. Тодор Траянов, 15. Димитър Благов (71- 10. Ндуе Муйеци), 7. Тони Тасев (87- 16. Венцислав Бенгюзов), 11. Даниел Младенов, 9. Владислав Златинов (62- 19. Станислав Костов).