Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
МУ Варна нанесе първа загуба на Шоутайм
Автор: Екип Varna24.bg 16:27 / 13.12.2016Коментари (0)1413
© НБЛА
В един от най-интересните мачове от програмата на седми кръг на Националната баскетболна лига за аматьори (НБЛА) - зона Изток, МУ Варна нанесе първа загуба на Шоутайм. Студентите спечелиха с 80:77, след като изоставаха в края на първото полувреме, но успяха да изковат победата със стабилна игра след почивката.

Венелин Първанов се отличи за успеха с 27 точки, като добави и 12 борби. С 16 борби блесна Светослав Добрилов, а с 16 точки - юношата на Черно море Варна Илхан Арабаджиев.

За Шоутайм 25 точки и 9 борби записа Александър Иванов, а по 14 - Деян Денчев и капитанът Дан Тефик. Така МУ Варна диша във врата на Шоутайм в класирането, като вече е с актив 4-2. Шоумените имат пет победи и едно поражение.

В истинско стрелбище превърнаха полето в Икономическия университет в Морската столица играчите на ВМУ в мача си срещу Добрич. Те стреляха цели 95 пъти и успяха в 49 от опитите си, за да спечелят с категоричното 113:59.

Най-много - 39 точки, вкара Желеслав Ненков, който запиша 19 успешни стрелби от 26 опита от игра. Валери Житарски се отличи с 18 точки, а дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби записа Димитър Петров.

За добричлии с 16 точки се отличи Калоян Иванов, който хвана и 10 отскочили топки, а 15 добави Станимир Сарандев.

В последния мач от този уикенд Хамърс победи Дженералс с 80:62 след 33 точки на Йордан Гаврилов и 22 (плюс 13 борби) на Илия Стойчев. За "генералите с по 11 точки завършиха Цветомир Георгиев и Галин Тодоров.