Героично! Черно море спря серията от 13 победи на Лудогорец
Автор: Екип Varna24.bg 17:08 / 14.12.2016Коментари (0)1408
© Varna24.bg
Черно море завърши 1:1 срещу Лудогорец в последния си мач за 2016 година, който се игра в Разград. Клаудиу Кешеру (49) вкара за шампионите, а Марек Кузма (51) бе точен за варненци. "Моряците" играха четвърт час с човек по-малко заради втори жълт картон на Даниел Георгиев.

По този начин възпитаниците на треньора Георги Иванов спряха серията от 13 поредни победи на "орлите". Черно море има вече 32 точки в своя актив, изравнявайки се с ЦСКА-София.

"Моряците" играха доста надъхано и създадоха по-чисти положения през първата част. В 28-ата минута груба грешка в защитата на Лудогорец едва не доведе до откриване на резултата. Вратарят Милан Борян сбърка и топката му бе отнета, а Минев се намеси бързо, за да предотврати удар, и Черно море спечели само корнер.

Малко по-късно Ян Малик шутира от разстояние, но топката мина далеч от целта.

В 43-ата минута Черно море изпусна най-чистата си възможност до момента. След центриране на Влади Романов отляво, Ян Малик бе оставен непокрит в наказателното поле, но не успя да засече топката от въздуха.

Така се стигна до 49-ата минута, когато Лудогорец откри резултата с голяма доза късмет. Гостите загубиха една топка в центъра, след което последва изритване и 40-метров пас към Клаудиу Кешеру. Стефан Станчев не успя да спре нападателя, а след него Пламен Николов се опита да изчисти топката, но в тялото на румънеца. така той изскочи сам срещу вратаря и вкара за 1:0.

В 51-ата минута обаче Черно море стигна до равенството. След остро центриране отдясно Марек Кузма засече с крак от 3-4 метра под напречната греда, като преди това първият удар на Иван Коконов бе спасен от вратаря Борян.

Четвърт час преди края варненци останаха с човек по-малко. Даниел Георгиев спря една атака на Лудогорец с нарушение на самата тъчлиния и получи втори жълт картон.

В 85-ата минута Марселиньо разтресе напречната греда с удар от над 25 метра.