Голям мач на Черно море Тича

10:19 / 23.12.2016
1407
Черно море Тича записа четвърта си победа в Националната баскетболна лига след успех над Рилски спортист с 81-74. Домакините показаха по-добра игра през целия мач и заслужено спечелиха. Те успяха да реализират 12 тройки от 31 опита, докато гостите вкараха 5 тройки от 23 опита.

За домакините срещата започнаха Станислав Цонков, Диян Карамфилов, Веселин Георгиев, Мърджан Мъркович и Венелин Христов. Стартовата петица на Рилски спортист бе Келвин Паркър, Николай Стоянов, Ненад Делич, Йордан Бозов и Еван Бруинсма.

Черно море Тича започна по-добре срещата и успя да поведе с 9-4, а след това и с 20-11. Последваха силни минути за Рилски спортист, като гостите успяха да реализират 11 поредни точки и да поведат в резултата. Първата четвърт бе спечелена от домакините с 23-22.

След близо три минути игра през втората част Черно море Тича успя да поведе със 7 точки разлика за 34-27. Гостите успяха да изравнят, но с добра стрелба от зоната за три точки варненци спечелиха втората част с 22-14 и на почивката резултатът бе 45-36 в тяхна полза.

След почивката домакините показаха по-огранизирана игра от съперника си и вече имаха двуцифрена преднина от 15 точки при 62-47. Черно море Тича спечели третата част с 22-18, а 13 точки бе авансът им преди последната четвърт.

В заключителните минути домакините поддържаха комфортната си преднина, която 2:41 минути преди края достигна до 16 точки. Гостите успяха да стопят част от аванса на Черно море Тича, но силите им не стигнаха за обрат и те отстъпиха със 74-81.

Черно море Тича отбеляза 15 точки от грешки на съперника срещу 10 за самоковци. В подкошието обаче Рилецо имаше с 10 точки повече за 34-24. При борбата в нападение ситуацията бе 10 плюс за гостите при 14-4.

Резеврните състезатели на Спас Натов се отчетоха с 29 точки, а тези на Людмил Хаджисотиров с 19.

За Черно море Тича най-резултатен бе капитанът Станислав Цонков, който отбеляза 19 точки. Деян Камфилов се разписа с 15 точки и 5 борби, а Венелин Христов и Филип Дедиер добавиха по 12.

За Рилски спортист най-полезен бе Йордан Бозов, който записа дабъл-дабъл от 21 точки и 10 борби. Ненад Делич завърши с 19 плюс 8, а Келвин Паркър реализира 11 точки.

Следващата седмица на 29.12 (четвъртък) Черно море Тича приема Лукойл Академик, а Рилски спортист ще гостува на Левски.