Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Черно море Тича с пета победа в НБЛ
Автор: Екип Varna24.bg 12:14 / 05.02.2017Коментари (0)1142
© Varna24.bg
Черно море Тича спечели много трудно домакинството си срещу Ямбол със 78-69 и постигна пета победа в Националната баскетболна лига при мъжете.

За домакините срещата започнаха Станислав Цонков, Филип Дедийер, Диян Карамфилов, Мърджан Мъркович и Венелин Христов. За Ямбол стартовата петица бе Николай Върбанов, Стоян Петков, Евгени Иванов, Станислав Говедаров и Венцислав Петков.

След равностойно начало на първата част гостите успяха да поведат със 7 точки при 12:5. Отборът на Черно море Тича обаче показа добра игра и около две минути и половина преди края на първата част с тройка на капитана Станислав Цонков успя да изравни резултата - 18:18. Последва ново равенство при 19:19, а гостите взеха първата четвърт с 23:21.

През втората част и двата отбора допускаха грешки, но гостите се възползваха по-добре и успяваха да поддържат аванс, като на два пъти повеждаха с 5 точки.

В края на четвъртината Цветомир Куртев и Венелин Христов успяха да отбележат по една тройка и обърнаха резултата до 43:40 на почивката.

В третата част домакините бяха по-добрият отбор, показаха добра стрелба и започнаха да трупат преднина, която преди последната четвърт бе 12 точки - 67:55.

В последната част в играта на "Черно море Тича" имаше спад и отборът на "Ямбол" се възползва и успя да намали изоставането си. Силите на гостите обаче не стигнаха за обрат и Черно море Тича спечели двубоя.

Черно море Тича записа 24 точки от грешки на противника срещи едва 12 за Ямбол. Шест повече имаха домакините в подкошието за 38-32. По 12 точки си размениха двата отбора при борбата в нападение.

От бързата атака обаче ямболии имаха значително предимство от 13 точки за 19-6. Резервните състезатели на Спас Натов се отчетоха с 41 точки, а тези на Петър Петров само с 9.

За домакините Никола Джурич вкара 19 точки, а Диян Карамфилов завърши с дабъл-дабъл - 11 точки и 11 борби, както и с пет асистенции. За "Ямбол" Венцислав Петков завърши с 20 точки, а Стоян Петков добави 14 точки и 8 борби.