Красен Кралев поздрави победителките в турнира "Руми и Албена“ във Варна
Автор: Екип Varna24.bg 14:36 / 20.03.2017Коментари (0)1066
©
Красен Кралев участва в награждаването на победителките в 21-то издание на международния турнир "Руми и Албена" във Варна. Бившият спортен министър и кандидат на ГЕРБ за народен представител бе сред официалните гости на събитието, което събра 120 гимнастички от 7 чуждестранни отбора от Гърция, Кипър, Молдова, Франция, Холандия, както и от 16 български клуба.

Домакин на състезанието е клубът по художествена гимнастика Чар ДКС Варна.

"Както винаги турнирът преминава при изключително добра организация и домакините го превръщат в истински празник за почитателите на художествената гимнастикa във Варна", коментира Кралев и лично поздрави организаторите и победителите, а също и националния ансамбъл - жени, който представи своите композиции по време на откриването на спортния форум.

Дебют в съдийството направи златното ни момиче Любомира Казанова.

Ерика Зафирова от клуб Левски Илиана спечели многобоя при жените в българското класиране на турнира, сребърен медал завоюва Йоана Николова от Чар ДКС Варна, а бронзов - Петя Борисова от Авнангард София. В международното класиране при жените със златен медал беше отличена Памела Петрова от Чар ДКС Варна, със сребърен - съотборничката й Мария Стилянова, а с бронзов - София Устимова от Франция.

Международното класиране при ДСВ спечели Елизабет Йовчева от Чар ДКС Варна, втора се класира Виктория Моргоци от Молдова, а трета - Елеа Джулиано от Франция. В българското класиране при ДСВ първа е Анна Келман от Чар ДКС Варна, втора се нареди Деница Стефанова от Импала Стара Загора, а трета е Ивет Минковска от Левски Триадица.

При девойките, родени през 2004 г., в международното класиране златния медал в многобоя спечели Анастасия Гюзот Молдова, сребърния отиде при Илона Ауваро от Франция, а трета се класира Ромина Янева от Чар ДКС Варна. В българското класиране победител в многобоя стана Валерия Ватова от Тракия Пловдив, второто място зае Никол Петрова от Чар ДКС Варна, а трета е Елица Йорданова от Левски Триадица.

Григор Димитров е в Топ 5 на света по асове през годината
Живомир Добрев, "Комодор" (Варна): България може да влезе в Топ 10 на ватерпола в Европа!