Юнаци! Този отбор отдавна не ни е радвал така!

23:42 / 25.03.2017
3115
България изигра геройски мач и тресна Холандия с 2:0 в своя двубой №5 от Група А на квалифицацията за световно първенство. Близо 13 000 зрители на националния стадион "Васил Левски" избухнаха при двата гола на Спас Делев през първото полувреме.

Родният футболен запалянко отдавна не беше изпитвал пободна радост, доставена му от националния ни тим. Това бе 4-а поредна домакинска победа на България, показа статистиката.

С успеха нашите изпревариха "лалетата" и вече са на трето място във временното класиране с актив от 9 точки. Втори е тимът на Швеция с 10, а лидер е Франция след успех с 3:1 като гост на Люксембург.

Още в 5-ата минута нашите откриха резултата. Това стана след 40-метров пас към Спас Делев, който се пребори със 17-годишния централен защитник Де Лигт, литна вратаря и прати топката в опразнената мрежа за 1:0.

В 20-ата минута Спас Делев възпламени трибуните с второто си попадение в мача. Той овладя една топка пред дъгата, извъртя се и с мощен шут с десния крак изненада холандския вратар за 2:0.

Най-чистото си положение холандците пропуснаха в допълнителното време на първата част. Клаасен върна към Бас Дост много трудна топка от аутлинията, но нападателят от 4-5 метра шутира покрай гредата в аут.

След почивката "лалетата" имаха две опасни положения, но вратарят ни Николай Михайлов спаси силните удари на Клаасен и Куинси Промес.

България - Холандия 2:0

Голмайстори: 2:0 Спас Делев (5,20)

България: 13.Николай Михайлов, 2.Страхил Попов, 4.Божидар Чорбаджийски, 15.Васил Божиков, 3.Петър Занев (86- 14.Антон Недялков), 6.Симеон Славчев, 7.Георги Костадинов, 11.Станислав Манолев, 20.Александър Тонев, 10.Ивелин Попов (68- 12.Божидар Краев), 9.Спас Делев (88- 5.Николай Бодуров)

Холандия: 1.Йерун Зут, 2.Рик Карсдорп, 3.Матайс де Лигт (46- 14.Уесли Худт), 4.Бруно Мартинс Инди, 5.Дейли Блинд, 6.Кевин Строотман, 7.Куинси Промес (69- 19.Люк Де Йонг), 8.Джорджиньо Вайналдум (46- 20.Уесли Снайдер), 10.Дейви Клаасен, 11.Ариен Робен, 9.Бас Дост.