Легендарен футболист на Сърбия и Интер похвали терените в Албена
Автор: Екип Varna24.bg 16:30 / 05.04.2017Коментари (0)950
©
Легендарният футболист на сръбския национален отбор, Цървена звезда, Лацио и Интер (Милано) в близкото минало Деян Станкович пристигна във ваканционно селище Албена.

38-годишният гост e у нас като наблюдател на УЕФА. Той изгледа победата на юношите на Сърбия с 3-1 над България в турнира на Приятелството от календара на европейската централа, както и присъства на част от тренировките на гостуващите отбори в комплекса Беларус, Сърбия, България и Естония.

Станкович днес разговоря и с Руслан Йорданов - старши мениджър "Спорт" в Албена, като похвали домакините за отличните условия за настаняване и професионално подготвените футболни терени.

Припомняме Ви, че в Италия с екипа на Лацио той веднъж става шампион на Калчото, два пъти е носител на Суперкупата на Италия, носител на КНК и Суперкупата на Европа. След тези успешни години за неговата кариера идват и двете последователни титли с екипа на Интер и фамозните му голове над вечния градски съперник Милан.

В четвъртък сърбинът ще отпътува, като в доклада си до УЕФА ще опише своите впечатления от престоя си в страната ни.

На мачовете в Албена евроцентралата експериментира новости, които може скоро да въведе във футбола. По подобие на други спортове временно се отстраняват играчи, като наказанието, което рефера им отсъжда е 8 минути да са извън терена. През април и май УЕФА и БФС организират 4 турнира на футболните терени във ваканционното ни селище.