Школата на Черно море с победа и равенство срещу румънци
Автор: Екип Varna24.bg 09:18 / 04.08.2017Коментари (0)1442
© ПФК Черно море
Школата на Черно море записа победа и равенство срещу частната футболна академия на Букурещ (Румъния) - Нефеле. Децата, родени 2002 година, удариха съперника с 3:1. На градския стадион в Балчик възпитаниците на Тодор Каменов тотално доминираха срещу връстниците си от северната ни съседка и заслужено спечелиха проверката.

Паоло Пасков откри резултата през първата част, след като засече с глава центриране отдясно, а Светослав Николов покачи на 2:0 в началото на второто полувреме. Младият талант на варненци заби топката неспасяемо във вратата на румънците след топовен изстрел с левия крак извън наказателното поле.

Гостите успяха да намалят в 60-ата минута, а крайното 3:1 оформи Радослав Златев от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Веселин Йорданов.

Родените през 2003 година млади "моряци" с треньор Иван Николов пък завършиха 0:0 срещу връстниците си от същия румънски клуб.

В сряда двата набора на Черно море ще изиграят контроли с Волунтари. Момчетата на Иван Николов ще мерят сили с връстниците си от румънската школа, докато талантите на Каменов излизат срещу набор 2001 година на Волунтари.