Черно море продължава без загуба след равен срещу Пирин

Коментари (1)
23:00 / 04.08.2017
2759
Черно море и Пирин завършиха 1:1 в мач от 4-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Георги Божилов (32) откри за варненци, а капитанът Юлиян Попев (82) изравни за домакините.

Така "моряците" продължават без загуба от началото на сезона, като остават на върха с актив от 10 точки.

Пирин пък вече е на 4-о място с 5 точки.

Още в 3-ата минута Мариян Огнянов изведе отдясно в наказателното поле Атанас Зехиров, който стреля, но право в ръцете на вратаря на Пирин Благой Макенджиев.

В 19-ата минута варненци създадоха друга опасност. Мариян Огнянов изведе Атанас Зехиров в опасна близост до наказателното поле на Пирин, но Зехиров не успя да порази целта.

В 22-ата минута дойде първата добра възможност и за Пирин. След центриране от корнер Стилиян Николов успя да отклони топката, но Станислав Костов бе изпреварен от Емил Михайлов, който улови.

В 35-ата минута Черно море откри резултата. Това стана след груба грешка на бившия "моряк" Тодор Паланков. Той сбърка един пас в центъра на терена, при който Цветелин Чунчуков напредна сам срещу Благой Макенджиев. Последва изстрел, който бе избит от вратаря, но топката отиде при Георги Божилов, който хладнокръвно засече с левия крак за 0:1.

В добавеното време на първата част Даниел Младенов подаде към Станислав Костов. Нападателят опита бомбен шут от 20-ина метра, но вратарят на Черно море изби в корнер.

Секунди по-късно след центриране от свободен удар топката се озова при Станислав Костов, който стреля от въздуха, но за негов лош късмет коженото кълбо се отби в левия страничен стълб.

В 59-ата минута Орлин Старокин отправи топовен изстрел от над 25 метра, но Благой Макенджиев показа класа и изби в корнер.

Така се стигна до 82-ата минута, когато Пирин изравни резултата. Александър Башлиев центрира отдясно, а Емил Михайлов пробва да босира топката, но не толкова успешно. Тя попадна в капитана на Пирин Юлиан Попев, който с удар от въздуха не среши - 1:1!

В добавеното време на мача Пирин изпусна страхотен шанс да вземе победата. Станислав Костов овладя едно центриране отдсяно, обърна се и стреля силно, но на сантиметри от левия страничен стълб.

СТАТИСТИКА

Пирин - Черно море 1:1

Голмайстори: 0:1 Георги Божилов (35), 1:1 Юлиан Попев (82)

Пирин: 22. Благой Макенджиев, 18. Юлиан Попев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 21. Александър Башлиев, 6. Тодор Паланков, 30. Тодор Траянов, 15. Димитър Благов (56- 9. Радослав Кирилов), 27. Костадин Ничев, 11. Даниел Младенов (88- 7. Анти Рениа), 19. Станислав Костов (90+2 - 25. Методий Стефанов).

Черно море: 33. Емил Михайлов, 6. Александър Цветков, 9. Цветелин Чунчуков, 14. Георги Божилов (46- 15. Александър Александров), 17. Мартин Костадинов, 18. Атанас Зехиров, 21. Георги Илиев (68- 5. Стефан Станчев), 22. Мариян Огнянов, 23. Илиас Хасани, 66. Орлин Старокин, 73. Ондрей Сукуп.