Два златни и един сребърен медал за СК Вокил
Автор: Екип Varna24.bg 09:27 / 12.02.2018Коментари (0)3107
© СК Вокил
Два златни и един сребърен медал по муай тай за варненския клуб Вокил. Това е равносметката от първия за 2018 година Държавен шампионат на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай.

Той се проведе в столицата на бойните спортове Варна, в многофункционалната спортна зала на Първа езикова гимназия. Домакин бе местния СК "ТИМ", съмвестно с МК "Вокил"

Над 80 състезатели премериха сили в най-тежкия спорт в стойка. Повече от 13 клуба в цялата страна участваха със своите титуляри за призовите места.

Спортен клуб Вокил взе участие с трима състезатели, както следва:

Али Юзеир - мъже клас А до 71кг.
Борис Стоянов - ЮМВ до 71кг.
Румина Георгиева - жени до 57кг. (поради липса на съпернички в 54кг.)

Безспорен победител в своята категория бе Али, който спечели и приза за най-техничен състезател. Той показа муай тай в целия смисъл на думата, спечелвайки победата си именно с техника, приложима само в изкуството на осемте крайника - лакът.

Другият шампион в своята категория бе дебютанта в този спорт Борис Стоянов, който в два последователни дни спечели своите срещи на полуфинал и финал.

Макар да имаше кратко време за подготовка Борис даде всичко от себе си и наложи и грата си във всеки един от рундовете.

Единствената загуба за клуба на този шампионат бе при жените. Руми не успя да наложи играта си над своята съперничка във финалната среща и загуби по точки.

Това разбира се само я мотивира още повече и веднага след като се възстанови започва подготовка за следващото асъстезание.

Следващото предизвикателство за клуба е състезанието по кикбокс в стил лоу кик. То ще се проведе в края на месец март в гр. Шумен.

По-важното е че Али вече има огромен шанс да бъде част от националния отбор на България по муай тай и може да вземе участие в Световното първенство, което ще се проведе в началото на месец март тази година.

Григор Димитров е в Топ 5 на света по асове през годината
Живомир Добрев, "Комодор" (Варна): България може да влезе в Топ 10 на ватерпола в Европа!