Много слабо представяне на наша биатлонистка, германка с исторически триумф

15:20 / 12.02.2018
3118
Германката Лаура Далмайер се пребори за златото и в преследнането на 10 км на олимпийския турнир по биатлон в Пьонгчанг. Така тя стана първата в историята на тази спорт, която успява да спечели преследването, след като е била първа и в спринта.

Среброто грабна Анастасия Кузмина (Словакия), която във финалния спринт изпревари французойката Анаис Бесконд.

Единствената ни представителка днес Емилия Йорданова, завърши на 55-а позиция, на 6:29.0 минути от Далмайер. 28-годишната ни биатлонистка стартира от последната 60-а позиция и успя да изпревари само три състезателки, тъй като две биатлонистки не стартираха.