Гришо на четвъртфинал в Ротердам след пореден силен мач

18:40 / 15.02.2018
2688
Григор Димитров постигна втора поредна победа на тенис турнира в Ротердам (Холандия), който е от веригата АТР 500. Първата ни ракета вече е на четвъртфинал, след като елиминира сърбина Филип Крайнович с 2:0 сета - 7:6(4), 7:5.

Мачът от втория кръг на надпреварата продължи 1 час и 40 минути.

В първия сет нямаше пробиви и резултатът вървеше гейм за гейм. В решителния тайбрек двамата тенисисти също си разменяха точки до 4:4, когато Григор Димитров записа 3 поредни точки и затвори частта.

Във втория сет при 5:5 Спортист №1 на България за 2017 година проби сервиса на съперника си и така предреши изхода от двубоя.

Следващият съперник на Гришо ще бъде руснакът Андрей Рубльов, който отстрани босненеца Дамир Джумхур с 6:4, 7:6.

Двамата се срещнаха за последно на Аустрелиън Оупън в Мелбърн, където победата бе за българина. Досега Димитров и Рубльов са играли само два пъти помежду си, като балансът е 1:1 победи.