Черно море взе точка при гостуването си на Лудогорец
Автор: Екип Varna24.bg 09:19 / 26.03.2018Коментари (1)7099
©
Отборът на Черно море взе точка при гостуването си на Лудогорец в мач от 20-ия кръг на Елитната група до 17 години. “Моряците" завършиха 1:1 с разградчани, като и двата гола в срещата паднаха през второто полувреме. Любопитното е, че почти през цялото време на двубоя варненци играха с полеви играч на вратата.

“Стражът ни Живко Панев не се чувстваше добре още на загрявката. Въпреки това започна мача, тъй като нямахме втори вратар. Още в първата минута обаче падна на земята и не успя да продължи. На неговото място влезе бранителят Павел Георгиев, който се справи страхотно, като дори извади няколко опасни удара в очертанията на вратата", каза треньорът Мартин Христов.

Домакините поведоха в резултата в третата минута на второто полувреме, но “моряците" успяха да изравнят в 50-ата минута. Велислав Василев реализира за 1:1 след центриране в наказателното поле. Малко след това младият талант се контузи и бе заменен принудително. В 65-ата Денислав Ангелов също получи травма и напусна игра, като преди това не успя да реализира от добра позиция.

“Доволен съм от старанието и желанието на всички футболисти. Изпълниха тактическите указания и заслужено взехме една точка. Дори можехме да си тръгнем и с три, тъй като създадохме добри положения", сподели Христов.

В следващия кръг Черно море приема Монтана. Мачът е в събота от 11 часа на стадион “Корабостроител" под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Живко Панев (1-Павел Георгиев), Филип Иванов, Даниел Стоянов (65-Александър Димитров), Дамян Георгиев, Мердин Адем, Александър Александров, Симеон Бончев, Велислав Василев (60-Емре Тефък), Денислав Ангелов, Балю Балев, Иван Иванов.