Черно море тресна Славия и продължава да мечтае за Лига Европа

Коментари (1)
21:52 / 20.04.2018
8073
Черно море победи Славия с 2:0 в мач от 31-ия кръг на Първа лига, който се игра на стадион "Тича" във Варна. Марек Кузма (38) и Георги Божилов (51) бяха точни за домакините.

Така "моряците" продължиха серията си и вече в 5 поредни двубоя нямат загуба, като активът им е 4 победи и едно реми.

Черно море беше по-активният отбор и в 39-ата минута откри резултата. При един корнер Дани Кики и Георги Божилов разиграха късо. Последният центрира перфектно към далечната греда, където набралият скорост Кузма налетя върху топката и я забоде в долния десен ъгъл за 1:0.

Малко след началото на второто полувреме варненци удвоиха преднината си. Марек Кузма спечели топката в половината на Славия и подаде към Георги Божилов. Той си чукна топката леко напред и от около 25 метра нанесе убийствен шут с левия крак към вратата на Емануеле Джерия, като топката се оплете неспасяемо в мрежата - 2:0.