Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Фурор за девненци в турнири по тенис на маса
Автор: Екип Varna24.bg 13:04 / 04.10.2018Коментари (0)1373
©
Състезателят и треньор на девненския клуб по тенис на маса СКТМ ДЕВНЯ 2016 Искрен Лазаров спечели силен турнир за мъже, провел се в Мол "Варна". По пътя към титлата девненецът загуби само два гейма и затвърди доминацията си в състезанието, в което за призови места се бориха общо 30 участници.

Другият състезател на ДЕВНЯ 2016 Валентин Димитров завърши на пето място. 15-годишният младеж може да се гордее с представянето си, което беше повече от достойно в категорията при мъжете.

В следващия турнир за юноши до 18 години Искрен Димитров не успя да дублира титлата си и остана втори, като загуби финала с 2:3 гейма. Валентин Димитров отпадна на полуфинал.

В средата на септември се проведе нов турнир за мъже, отново в Мол "Варна". В надпреварата участваха 25 тенисисти, а сред тях бяха двама девненци. Валентин Димитров завърши на четвърта позиция, след като загуби полуфинала с 0:3 гейма. Другият състезател Радослав Георгиев остана седми. Това беше най-успешното класиране за двамата при мъжете.

На 22 септември отборът на СКТМ ДЕВНЯ 2016 със своя първи мъжки състав участва в квалификациите за влизане в група B-1. За клуба се състезаваха Кирил Господинов, Виктор Тодоров, Виолин Лазаров и Валентин Димитров. В състезанието участваха 6 отбора, които се бориха за две места. Отборът на Девня постигна три победи в турнира и през сезон 2018/2019 г. ще защитава честта на града си в група B-1 на Българската федерация по тенис на маса.

Григор Димитров е в Топ 5 на света по асове през годината
Живомир Добрев, "Комодор" (Варна): България може да влезе в Топ 10 на ватерпола в Европа!