Кметът Иван Портних награди отличени спортисти
Автор: Екип Varna24.bg 15:38 / 22.11.2018Коментари (0)1868
Кметът Иван Портних награди с почетни плакети един световен и двама европейски шампиони, прославили Варна и България. Приз получи Делян Георгиев, световен шампион по ММА за втора поредна година, възпитаник на СК "Викинг Инс“. Той спечели Световното първенство по ММА през ноември в Манама, Бахрейн. Негов личен треньор е Димитър Димитров.

Вторият плакет бе за Пьотр Нестеров, състезател по тенис на корт на ТК "Черно море Елит", с личен треньор Кристиан Илиев. Младата надежта на корта стана шампион на осемте най-добри на Европа до 16 г. на Мастърса в Реджо Калабрия, Италия. Той завършва 2018 г. като лидер в ранглистата на Тенис Европа за юноши до 16-годишна възраст и с титли от турнирите до 16 год. първа категория в Сараево (Босна и Херцеговина) и втора категория в Лида, Беларус, и Панчево, Сърбия.

Отличие от кмета получи и Богомил Костов, състезател по карате киокушин на СК "Ичи Геки", с треньор Емил Костов. Той завоюва европейска титла при юношите в Европейския шампион в Кишинев, Молдова.

"Винаги е вълнуващо, когато се събираме по такива прекрасни поводи. Благодаря Ви, че имаме възможност да споделим Вашите успехи, с които много се гордеем, с които прославяте Варна и България по света. След броени дни Варна официално ще приеме титлата "Европейски град на спорта за 2019 г.", заслугата е на успешните спортисти на Варна и на талантливите ни треньори", заяви кметът Иван Портних.