Два варненски клуба обраха медалите от държавното първенство по кикбокс

11:56 / 07.05.2019
1174
Завърши държавното лично първенство по кикбокс в стил К-1, което се проведе в зала "Олимпиада" в Пловдив. Организатор на събитието бе Българска конфедерация по кикбокс и муай тай, а любезен домакин бе местния кикбокс клуб "Леон Комба".

98 състезатели от 22 клуба в цяла страна взеха активно участие в двубоите и определиха републиканските шампиони в 29 възрастови категории.

Първото място в генералното отборно класиране заслужи СК Боил (Варна) с 8 състезатели и 8 отличия - 7 златни и един сребърен медал. Непосредствено след тяхна на второ място останаха бойците от "Шувенска крепост" (Шумен) с 4 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал.

На трето място е СК ТИМ (Варна) със 7 състезатели и спечелени 3 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала.