Вавринка изхвърли Григор Димитров от световния Топ 70

00:27 / 06.08.2019
1139
Григор Димитров отпадна в първия кръг на Мастърс 1000 турнира в Монреал. Димитров отстъпи с 4:6, 4:6 пред Стан Вавринка в двубой, който продължи 1 час и 36 минути. Това беше 4-а поредна загуба за Григор срещу швейцареца.

Най-добрият български тенисист започна силно срещата, печелейки подаването си на нула. Вавринка навакса изоставане от 0:30 и успя да изравни за 1:1. Следващият трети гейм се оказа ключов за спечелването на първата част. Той продължи близо 12 минути. Димитров поведе с 40:15, но съперникът му успя да стигне до равенство. Димитров спаси 4 точки за пробив, но направи и 4 двойни грешки и бе пробит от швейцареца.

При 5:3 Вавринка имаше три сетбола при 40:0, но българинът успя да обърне нещата и да намали до 4:5. Швейцарецът обаче не допусна пробив и спечели частта с 6:4.

В началото на втората част двамата си размениха пробиви, но след това Вавринка записа още един, за да поведе с 3:1 гейма. До края на мача всеки печелеше своето подаване и така швейцарецът спечели отново с 6:4.

Тази загуба означава, че Димитров ще напусне Топ 70 на ранглистата на АТП. Миналата година българинът достигна до четвъртфиналите, където беше спрян от Кевин Андерсън.