Спартак (Варна) вкара на Левски, но това не бе достатъчно
Автор: Екип Varna24.bg 17:53 / 25.09.2019Коментари (0)1358
© Lap.bg
Спартак (Варна) сложи край на участието си в турнира за Купата на България. Това стана факт, след като "соколите" отстъпиха на Левски (София) с 1:5 в 1/16-финален двубой, който се игра на стадиона в Балчик. Почетното попадение за домакините бе дело на Ивайло Русев.

В 12-ата минута топката влезе в мрежата на Спартак, но попадението правилно беше отменено. Мартин Райнов засече с глава след центриране от корнер, след което Мохамед също с глава опъна мрежата, но беше в засада.

В 28-ата минута Левски откри резултата. Ивайло Найденов получи топката и се устреми към наказателното поле. След това върна назад към Франко Мазурек, който с шут от 20-ина метра простреля вратаря на варненци за 0:1.

В края на полувремето гостите окончателно убиха интригата с второ попадение. Атаката почна от Иван Горанов, който проби по левия фланг почти до аутлинията и центрира в наказателното поле. Там австриецът Дени Алар се измъкна от опеката на Васил Добрев и от 6-7 метра засече с глава за 0:2.

Малко след почивката футболистите на Спартак съвсем рухнаха, след като допуснаха нови 3 гола в рамките само на 7 минути. В 50-ата Насиру Мохамед направи преднината на Левски класическа. Резервата Мартин Петков беше точен в 55-ата минута. Само 2 минути по-късно младокът отново реализира за 0:5.

В 63-ата минута агитката на Спартак избухна, след като Ивайло Русев успя да вкара почетен гол за 1:5.