Спортните новини: Днес (3) | Вчера (3)
Спартак и МФК Тича стартираха с по две победи в Детска футболна лига "Варна"
Автор: Екип Varna24.bg 10:38 / 01.10.2019Коментари (0)941
©
Отборите на Спартак и МФК Тича стартираха с по две победи в първото издание на Детската футболна лига "Варна". Надпреварата е за деца, родени 2011/2012 г. и е с участието на пет отбора, като съвсем скоро се очаква да се включи и Добруджа. Организатори са Зоналния съвет на БФС-Варна и АМФЛ-Варна, а срещите се провеждат на игрищата на стадион "Спартак".

В първата си среща малките "соколи" биха с 28:2 ФК Възраждане. По пет гола за успеха реализираха Георгиев и Николов, по четири пъти точни бяха Иванов и Пейчев, с по един хеттрик се отчетоха Топалов и Янков, а по веднъж се разписаха Динев, Янакиев, Илиев и Сираков. За Възраждане попаденията бяха дело на Филипов. Във втората си среща спартаковци биха Олимпик с 5:1. Тук точни бяха Динев (2), Георгиев (2) и Пейчев, а за съперника им вкара Енгьозов.

МФК Тича стартира със 7:3 над Олимпик. През първото полувреме резултатът бе 2:2, но след почивката Тича стигна до убедителен успех. Манев вкара четири гола, а по веднъж точни бяха Иванов, Тодоров и Господинов. За Олимпик реализираха Георгиев, Енгьозов и Димитров. Вторият успех бе срещу Юнак с 10:5. Тук Манев вкара 6 пъти, а останалите попадения бяха дело на Тодоров (2), Господинов и Иванов. За загубилия тим Жечев вкара два пъти, а по веднъж - Петров, Митренцов и Грудев.

Юнак също спечели 3 точки след убедителен успех с 18:1 над Възраждане. Митренцов изригна със 7 гола за победата, Петров добави 5, Жечев реализира 3 попадения, Грудев - 2, а Дерменджиев и Димов - по 1.