Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Спартак (Варна) измъчи Ботев (Пд), но се размина с полуфинал за Купата
Автор: Екип Varna24.bg 09:36 / 28.11.2019Коментари (0)1313
©
След много драматичен четвъртфинален мач-реванш, Ботев (Пд) се класира за полуфиналите за Купата при набор 2004. "Канарчетата" успяха да елиминират много трудно Спартак (Варна), след като победиха варненци с 4:2.

Първият сблъсък между двата тима не излъчи победител и отново завърши с шест гола - 3:3. Началото на срещата по никакъв начин не предвещаваше подобна драма, след като до 30-ата минута ботевистите имаха аванс от три гола след хеттрик на Никола Илиев.

До края на полувремето гостите от Варна върнаха едно попадение, а в самото начало на втората част спартаклии вкараха и втори гол на базата в Коматево. Ситуацията за жълто-черните се усложни допълнително, след като Николай Желязков бе изгонен с червен картон.

Последваха минути на натиск от страна на варненци, а ботевистите изпитваха сериозни трудности. В крайна сметка, малко преди последния съдийски сигнал Иван Величков подпечата успеха на Ботев с четвърти гол за своя тим.

Жребият и мачовете от полуфиналната фаза са през пролетта на 2020 година. Освен Ботев, останалите полуфиналисти са Лудогорец, ЦСКА-София и Левски.