Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черно море Тича победи Ямбол като гост
Автор: Стойчо Генов 12:29 / 29.12.2019Коментари (0)1626
© НБЛ
Черно море Тича нанесе осма поредна загуба на Ямбол. В мач от 13-ия кръг на НБЛ "моряците" взеха пети успех в лигата, този път като гост, с 88:74.

Отлично начало за гостите бързо ги изстреля напред в резултата, като разликата стана двуцифрена едва няколко минути по-късно. Те имаха комфортен аванс  още след първата част при 27:15. Стабилният аванс на Черно море се запази в доста равностойна втора десетка, като на почивката таблото показваше 31:44 в полза на гостите.

Баскетболистите на Галин Стоянов решиха мача в своя полза през третата четвърт, през която отново вдигнаха темпото и се откъснаха с над 20 точки напред. Ямбол заигра силно в нападение в края в опит да стопи разликата, но нямаше как да постигне нещо повече от това да я намали в крайния резултат.

Симеон Илиев наниза 28 точки за победителите, а 13 плюс 7 асистенции добави Джеймс Гавин. Николай Георгиев отбеляза 12 точки, а 10 плюс 9 борби регистрира Коча Йовович.

За ямболии Стоян Петков завърши с 15 точки, 6 борби и 5 асистенции, а 14 вкара Петър Вукович.

В следващия кръг Черно море ще открие 2020 година като домакин на Рилски спортист, а ямболии ще гостуват на Спартак в Плевен.