Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Много малко не стигна на България за четвъртфинал на АТР Cup
Автор: Екип Varna24.bg 15:49 / 07.01.2020Коментари (0)974
©
Григор Димитров и Александър Лазаров отстъпиха в драматичен мач с 6:3, 4:6, 7-10 от опитната двойка Сандер Жил и Йоран Влиген. Така България отстъпи загуби с 1:2 победи от Белгия и няма да продължи участието си в ATP Cup в Австралия. По-рано днес Димитър Кузманов победи Стив Дарси с 6:0, 6:3, а Григор Димитров загуби от Давид Гофен с 6:4, 2:6, 2:6 в мачовете по единично.

Мачът по двойки започна с възможност за пробив за белгийците, но Димитров и Лазаров се справиха и взеха сервиса си. В четвъртия гейм българите успяха да запишат пробив при втория си брейк пойнт и поведоха с 3:1, след което го затвърдиха на нула за 4:1. Жил и Влиеген отвърнаха с гейм на нула за 4:2. Последва тежък сервис гейм с три възможности за пробив за белгийците, но се справихме за 5:2. При 5:3 Димитров и Лазаров приключиха сета на собствено подаване с 6:3.

Вторият сет започна страхотно с пробив за българите за 1:0, след което нашите спасиха три брейкпойнта и го затвърдиха за 2:0. При 2:1 белгийците успяха да направят рибрейк за 2:2. Последваха разменени геймове без пробив до 5:4 в полза на Жил и Влиеген. Тогава белгийците успяха да стигнат до пробив и с това затвориха сета с 6:4. В шампионския тайбрек нашите допуснаха минипробив за 2:4, след което нямаше нови до 6:8. Тогава Белгия записа нов мини брейк за 6:9. Димитров и Лазаров върнаха една точка от пасива, но загубиха със 7:10.

Така приключва участието на България на ATP Cup. Нашите момчета постигнаха победи над Великобритания и Молдова и отстъпиха на Белгия.