Черно море Тича надви Академик Пловдив у дома при завръщането на Аврамов

Автор: Стойчо Генов
12:31 / 19.01.2020
1396
Черно море Тича надви Академик Пловдив у дома със 71:65 и отново показа, че Дворецът на културата и спорта във Варна е истинският дом на отбора. Така двата отбора се изравниха в класирането на НБЛ, като са с актив по 7 победи и 9 поражения. Мачът бе отбелязан и със завръщането на национала Божидар Аврамов в редиците на "моряците“.

Мачът може да заслужи приза за най-странния развой на сезона. След равностойна първа четвърт гостите се оттеглиха на кратка почивка с 2 точки аванс. Последваха силни минути за домакините, които наваксаха изоставането си и на почивката дръпнаха със 7 точки. Още по-странно се разви второто полувреме. Варненци вкараха едва 5 точки в третата четвърт. Пловдивчани бяха малко по-резултатни и вкараха 14. Преднината им обаче се оказа крайно недостатъчна, след като домакините се разиграха в последната част и я спечелиха с 26:18, а с това – и мача.

Симеон Илиев наниза 18 точки за победителите, като добави същия брой борби. С 15 точки се отличи Веселин Георгиев, Коца Йовович вкара 13 точки и добави 8 борби и 5 асистенции. С 10 завърши Николай Георгиев.

За пловдивчани Шакир Смит бе най-резултатен с 19 точки, а 10 добави Александър Груев. Никой от останалите им съотборници не премина границата от 10 точки.