България врътна реми срещу Гърция в Благоевград

Автор: Стойчо Генов
12:53 / 28.02.2020
1127
Юношите на България (набор 2003) завършиха 1:1 с връстниците си от Гърция във втората проверка между двата състава на родна земя. Двубоят на стадион "Христо Ботев“ в Благоевград протече при по-добра игра на тима на селекционера Ангел Стойков, особено през първата част, когато младите "лъвчета“ взеха преднина в резултата.

Автор на попадението в 37-ата минута стана футболистът на Ботев (Пловдив) Бисер Бонев, който преодоля гръцкия вратар Ангелопулос с хубав изстрел от дъгата на наказателното поле. До почивката България пропусна още няколко положения, с които можеше да направи преднината си по-убедителна.

Гостите, на които предстои участие в елитния квалификационен кръг за европейско първенство, успяха да изравнят малко след началото на второто полувреме. В 53-тата минута играчът на ПАОК Георгиос Куциас бе най-съобразителен в нашето наказателно поле и оформи крайния резултат.

Съставът на България: 12. Иван Андонов, 2. Александър Бучков, 4. Константин Айдарски, 6. Димо Кръстев, 19. Стефан Статев, 14. Бисер Бонев, 15. Тодор Петров, 11. Симеон Александров, 3. Калоян Костов, 5. Панайот Пасков, 9. Мартин Смоленски (през втората част в игра влязоха 7. Мартин Сораков, 8. Марин Петков, 10. Валентин Николов, 17. Кристиян Стоянов, 21. Стелиян Добрев).

Селекционер: Ангел Стойков.

Голмайстори: 1:0 Бонев 37, 1:1 Куциас 53.