Спортните новини: Днес (2) | Вчера (7)
Само 36 минути бяха достатъчни за рекордно бърза загуба на Григор Димитров
Автор: Стойчо Генов 16:37 / 20.06.2020Коментари (1)1414
©
Григор Димитров започна със загуба участието си на демонстративния тенис турнир в Задар, който е част от сериите "Адриа тур". Българинът отстъпи в два сета на представителя на домакините Борна Чорич - 1:4, 1:4, за едва 36 минути.

Димитров не успя да влезе добре в мача, допусна 4 двойни грешки и вкара само 52% първи сервис. Хърватинът, който е на 23 години, и Димитров никога не са се срещали в официален мач.

По-късно през деня българинът ще изиграе още един мач, като се изправя срещу сърбина Педжа Кръстин. Чорич ще играе с Новак Джокович, а в неделя световният №1 ще срещне Димитров.

Надпреварата в Задар е втората спирка за тенисистите в "Адриа тур" след турнира в Белград. Участие ще вземат още Новак Джокович, Александър Зверев, Андрей Рубльов и Марин Чилич.

Бившият №3 в света откри срещата, взимайки своя сервис гейм, но той се оказа последен за него в сета. След това Чорич влезе в дбра серия, като реализира и два пробива, съобщава "Дневник". Хърватинът играеше по-разнообразно, докато Димитров действаше колебливо и в дълги разигравания допускаше грешки.

Във втората част Чорич реализира важен пробив в четвъртия гейм, който му позволи да поведе с 3:1. Хърватинът го затвърди веднага и затвори мача.