Шокиращ обрат за Кристиан Димитров и Хайдук, участието в евротурнирите под въпрос

Автор: Стойчо Генов
10:14 / 22.06.2020
1039
Бившият футболист на Ботев (Пд) Кристиан Димитров изживя голямо разочарование с новия си клуб Хайдук (Сплит). Пловдивчанинът игра цял мач при шокиращата загуба от Локомотива (Загреб) с 2:3 в 30-ия кръг на хърватското първенство.

Хайдук поведе с 2:0 през първото полувреме, но въпреки това допусна обрат. Тимът вече трябва да се бори за място в Лига Европа следващия сезон, след като се смъкна на 5-о място във временното класиране с актив от 51 точки. Шампион на страната за 21-и път е Динамо (Загреб), който 6 кръга преди края има вече аванс от 19 точки на върха. На второ място е Локомотива с 53, следван от Осиек и Риека с по 52 т.

Милош Чакташ вкара и двата гола за Хайдук, а за домакините се разписаха Денис Колингер, Индрит Тучи и Оливер Петрак в 7-ата минута на добавеното време.