Завърши първата част на фестивала на плажните спортове във Варна
Автор: Стойчо Генов 15:06 / 05.08.2020Коментари (0)721
©
Завърши първата част на фестивала на плажните спортове, който се провежда в Аспарухово. Организатор на събитията е дирекция "Спорт“ към Община Варна. Ясни са резултатите на евроквалификации при U18 и U20 - момичета и момчета. Двойката Дарина Киндова/Мария Игнатова спечели две титли на първия турнир от държавното първенство по плажен волейбол за юноши и девойки. Те триумфираха в надпреварата до 18 години срещу Красимира Радева и Елизавета Олеговна - 21:7, 21:8, а в състезанието до 20 години се наложиха над Антония Николова и Вероника Иванова - 24:22, 21:6.

Третото място при девойките до 18 г. спечелиха Антония Николова и Вероника Иванова след победа над Людмила Попова и Катерина Брънзалова с 21:18, 21:13. При по-големите бронза взе дуетът Десислава Тодева/София Гаврилова, надиграл Рени Георгиева/Кристина Колева с 21:17:21:16.

При юношите в състезанието се пуснаха 11 тима до 18 години и седем до 20г. Георги Бинев и Кристиян Димитров са шампиони при U18. Двойката победи Николай Костов/Александър Попов с 21:14, 21:16. Третото място е за Мартин Наков и Стефан Въртилов, които се справиха с Ясен Станев/Александър Цанев също с 2:0.

Най-оспорван от всички бе финалът при юношите до 20 години. Там Борислав Желязков и Иван Манолов драматично грабнаха трофея срещу Манол Янев и Стефан Башев с 24:26, 21:18, 15:11. Трети са Дани Ал Атраш и Кристиян Стефанов.

Класирането на турнира по плажен волейбол при мъжете е следното -  Бранимир Грозданов и Константин Митев, следвани от Милен Стоянов и Мирослав Градинаров, Milos Milic and Djordje Klasnic, Димитър Василев и Лъчезар Стоименов. При жените начело са Славина Колева и Десислава Николова, след тях Екатерина Александрова и Стефани Кьосева, Ева Петрова и Десислава Тодева, Ралица Колева и Деница Димитрова.

В състезанието по футволей, който представлява волейбол, но без ръце, играчите показват най-красивата част от футболните трикове, като много често точки се печелят и след изпълнение на задна ножица. Играят се 2 от 3 гейма до 15. Финалният мач беше изпълнен с атрактивни отигравания като задни и странични ножици, много обрати и дълги разигравания. Мачът завърши 2:1 за Румен Николов и Генади Луго, които надиграха Ивайло Станчев и Михаил Паскалев , а на трето място се наредиха Севдалин Стайков и Дилян Георгиев.

На 8-9-ти август плажа до втора буна ще бъде домакин на единствения до момента турнир по плажен тенис с общ награден фонд 2000 долара и благотворителна кауза. Започна и записването за най-големия турнир по плажен тенис "Varna Sky Open" - част от Фестивала на плажните спортове Варна 2020.