Черно море допусна първи голове във вратата си, но остана на върха в Елитната група U17

Автор: Стойчо Генов
12:09 / 24.08.2020
1814
Черно море продължава с отличното си представяне в Елитната юношеска група U17, въпреки че завърши 2:2 като домакин на Спартак (Пловдив) в мач от 4-ия кръг. Двубоят се игра на стадион "Корабостроител" във Варна. Двата отбора са на върха в класирането с по 10 точки, а дo този момент "моряците" нямаха допуснат гол.

През първата част Черно море бе по-агресивния отбор и поведе с 2:0. В 6-ата минута Марин Петров центрира в наказателното поле, където Симеон Славов с глава реализира за 1:0. В 13-ата Мартин Петков намери майсторски Жечко Йорданов, който остана сам срещу вратаря и отбеляза за 2:0. В последната минута на първата част Радослав Петров остана сам срещу вратаря на гостите, но не успя да отбележи.

След почивката обаче "гладиаторите", водени от треньора Слави Бекриев, показаха характер и стигнаха до равенството. В 50-ата минута Божидар Колев вкара за 2:1, а в 70-ата Цецо Вълчинов изравни.

Черно море: Кристиян Енчев, Стефан Димов (55-Никола Атанасов), Константин Веселинов, Жечко Йорданов, Марин Петков, Валентин Касабов, Симеон Николов (75-Мартин Илиев), Радослав Петров (55-Серги Кешкерян), Симеон Савов, Берк Бейхан, Толга Мюрвет (70-Николай Трифонов).

Спартак (Пловдив): Кристиан Милушев, Филип Алексиев, Цветан Вълчинов, Денис Имам, Станислав Василев, Васил Стойчев, Димитър Милчев, Петко Дързев, Божидар Колев, Илия Сариков, Митко Митков (Здравко Щерев, Вилян Димитров, Петър Бучов).