Бивш министър на правосъдието: Има основания за частично касиране на изборите

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
18:32 / 02.11.2024
1716
От "Продължаваме Промяната – Демократична България“ днес изпратиха декларация за изграждане на "санитарен кордон“ около "ДПС-Ново начало“ и Делян Пеевски. В студиото на NOVA NEWS бившият министър на правосъдието Атанас Славов, който беше избран за депутат в 51-вото Народно събрание заяви, че има основания за частично касиране на изборите.

"По обща оценка купеният вот е някъде около 10% от гласувалите, това сочат независими организации и изследователи. Да, има основания за частично касиране на вота. Но за да се стигне до него, юридически трябва да се подготви искане с конкретни доказателства“, допълни той.

По думите му кандидати на "Да, България“ са постигнали много силни преференциални кампании. "Г-н Божанов дори в национален мащаб има най-силната кампания в 23 МИР в София. Мисля, че това са ясни сигнали за доверието на избиратели към партията, за което сме признателни. Важно е да отчитаме и тези разлики в позиционирането и вътре в коалицията и да имаме един много по-равнопоставен модел за вземане на решения“, съобщи Славов.

Атанас Славов поясни, че изпратената декларация от ПП-ДБ е политически документ, който е обвързващ за формациите, които са го подписали. "Това означава, когато например бъде предложен председател на комисия или пък зам.-председател на парламента от групата на "ДПС-Ново начало“ , да не получава парламентарна подкрепа. Но няма как да забраним в юридическия смисъл на думата“, поясни той.

В отговор на контрадекларацията от "Има такъв народ“, която поиска изчистване на "мъртвите души“ от избирателните списъци, Славов подчерта, че предстои да се запознаят с документа. "Но винаги сме имали ангажимент към честността и прозрачността на изборния процес. Неслучайно настоявахме за машинно и дистанционно гласуване. Трябва да търсим обединение“, допълни бившият министър на правосъдието.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
МВнР с предупреждение за всички българи, пътуващи към Испания
България използва системите на ЕС за борба с пожарите у нас
След скандала с държавните имоти: Правителството внесе програмата...
Владимир Иванов: Пазарът на храни на едро е стабилен, няма сериоз...
Радев наложи вето върху промените в Закона за държавната собствен...
Има пострадал при катастрофата на АМ "Тракия"


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).