Бивш председател на ЦИК: Тук не става въпрос за преброяване на всички 12 000 секции

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
10:19 / 27.02.2025
1402
Конституционният съд възложи на Централната избирателна комисия преизчисляване на резултатите от последния парламентарен вот. Проверката на експертите, назначена от съда, откри разминавания между действителния и отчетения резултат в 46,75% от проверените секции.

Според бившия председател на ЦИК Александър Андреев е най-важно да се види това как ще се отрази върху изборния резултат на национално ниво.

Той заяви, че едно от разминаванията в тези близо 2200 секции е при неправилно отчитане на действителни гласове като недействителни.

"Тук не става въпрос за преброяване във всичките над 12 000 секции, а данните от експертизата на КС ще бъдат въведени наново, за да се види дали те ще окажат отражение върху разпределението на мандатите, както по отношение на общия брой действителни гласове така и по отношение на разпределението между партиите и коалициите, и дали това ще доведе до влизането на друга партия или политическа сила в парламента", заяви Александър Андреев пред обществената телевизия.

Виж коментарите (0)

Още по темата (870):
23.04.2025 Сметната палата за изборите миналия юни: Повече участници, по-малко пари
13.03.2025 Костадинов: КС намалява избирателната активност, за да влезе "Величие". Ако решението излезе днес, бюджетът ще се забави
28.02.2025 Проф. Киров заговори за касиране на изборите в някои секции
28.02.2025 Изборен експерт: Ще получим едни нови резултати, които ще бъдат сравнени с официалните резултати на последните избори, нищо не може да остане скрито
27.02.2025 Цеков с упрек към КС: Големият въпрос е дали "Величие" ще влезе в
парламента
27.02.2025 Константинов след решението на КС: При следващи избори – "Величие" влиза, успява да навакса 22 гласа и вкарва 10 депутати
Още новини от Национални новини:
Проф. Ива Христова: Лаймската болест се доказва най-често с кръве...
Нинова: Нека не се примиряваме с експлоатацията на работещите, н...
България, Португалия и Италия са страните с най-застаряващо насел...
Кузман Илиев: Часовете за обучение, предвидени в шофьорските курс...
Огромно задръстване на Дунав мост в посока България. Пътуващите с...
Киселова: Цената на свободата винаги е висока


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).