Българска следа в кражбите на скъпи коли във Варшава

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
15:00 / 10.02.2022
1064
1000 скъпи автомобила изчезват годишно във Варшава. А в случаите има и българска връзка. Журналистическо  разследване, проведено в две държави, разкрива как бандити отварят колите буквално за секунди с помощта на машинка, маскирана в корпуса на портативна игра. Следите водят към "Студентски град" в София, където се произвежда и може да се купи подобна машинка.

"Пиковата стойност за нощ е била 40 автомобила. На годишна база изчезват над 1000 автомобила. Те са част от общо 6000, които изчезват. Но тези 1000 се отключват и подкарват по безключов начив", заяви Красимир Крумов от "Телеграф".

Той обясни, че според неговия източник, са произведени около 50 такива устройства, като 30 от тях са продадени в Полша.

Красимир Крумов уточни, че полски автобанди контролират в голяма степен кражбите в Германия, Австрия, Франция, Испания.


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
307 км/ч - самоубиец лети със скоростта на самолет по АМ "Тракия"...
Километрично задръстване на АМ "Тракия"!
Готова е съдебномедицинска експертиза за смъртта на Магдалена от ...
Вътрешният министър Митов остро: Всички критикари трябва да отгов...
Бойко Борисов: Програмата на кабинета е готова, разговарях с Росе...
Някои жени се връщат на работа след майчинство и остават неприятн...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).