Ексагент на ЦРУ: Разчитайте на себе си, за да разберете какво се случи в Бургас

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
12:44 / 19.08.2012
2156
Според бившия агент на ЦРУ Робърт Беър, България може да стигне до истинския извършител на атентата в Бургас само ако разчита на собствен ресурс. В разговор авторът на книгата, послужила за основа на наградения с "Оскар" филм "Сириана", сподели, че "Хизбулла" е реалистична версия, но тя трябва да бъде доказана.

"Хизбулла оперира в България от средата на 80-те. Те имаха изградена организация в страната и аз лично съм участвал в разработването на група на ваша територия през 90-те. Тогава българското правителство беше много притеснено от тези хора и техните намерения. Съвместните ни действия тогава бяха ефективни. "Хизбулла" имаше мрежи из цяла Източна Европа".

Беър отказа да коментира подробности по операцията с думите "Бих ви казал всичко, ако можех. ЦРУ се страхуваше от лесното проникване на "Хизбулла" в страни като България". Според бившият агент на ЦРУ в разследването на атентата има голям проблем.

"В Близкия Изток не можеш да се довериш напълно на хора, които активно са "в играта". Не можеш да отидеш в Съединените щати или в Израел и да питаш за Иран, защото няма да получиш обективен отговор. Просто защото и двете страни са решени да воюват с Иран. Ако Вашингтон разполага с неоспоримо доказателство срещу Иран, по един или друг въпрос, тази информация може да не бъде споделена с Израел, ако в този момент все още САЩ не иска да атакува Иран. 

Това е игра на службите, която е много различна от истинско полицейско разследване. Ако разчитате само на тях, няма да стигнете до обективна и надеждна информация", казва в заключение Беър.


Източник: bTV

Виж коментарите (0)

Още по темата (177):
10.04.2025 13 години след атентата на "Сарафово": България връща на Ливан тялото на атентатора
18.07.2023 Румен Радев в Сарафово: Изминаха 11 г. от атентата, но травмата продължава да ни връща към това злокобно събитие
19.03.2023 10 години след атентата в Сарафово: Говори лекар, спасявал оцелели
08.03.2023 Прокуратурата с новини за съучастниците от атентата в "Сарафово"
18.07.2022 10 години от терористичния атентат в Сарафово, на лeтището в Бургас ще се състои възпоменателна церемония
10.05.2021 Делото "Сарафово" тръгва на втора инстанция
Още новини от Национални новини:
"Грийнпийс България" с дръзко послание към управляващите
Разпитаха Кирил и Георги Домусчиеви по делото срещу Васил Божков
Проф. Богомил Манов: Пенсията трябва да бъде функция на това, кое...
Доц. Кирил Карталов: Светият престол е част от геополитиката
Осъдиха на 18 години затвор убиеца на психолога Иван Владимиров-Н...
Отчаяна майчина молба: Много е страшно да гледаш как детето ти се...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).